Liść Oliwny Powiększ obraz

Liść Oliwny

62

Nowy produkt

60 kapsułek

Liść Oliwny - extra (oleuropeina 40%):

"Niezwykła wręcz siła lecznicza" - wyjątkowe właściwości tej rośliny wykorzystywane były już w starożytności!

  • Posiada silne właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze i antywirusowe
  • Wspomaga leczenie cukrzycy, chorób sercowo-naczyniowych oraz tarczycy
  • Polecany osobom wycieńczonym i osłabionym

Więcej szczegółów

40,70 zł Brutto

Więcej informacji

Drzewo oliwne jest pierwszą rośliną, o której wspomina się w Starym Testamencie, a  w nowotestamentowym Objawieniu Św. Jana wskazuje jako środek o działaniu prozdrowotnym. Stanowi ono prawdziwy fenomen w świecie roślin– poza tym, że leczy, to jeszcze odżywia, dodaje urody i do dziś uchodzi za symbol zwycięstwa.

Pierwsze pisemne opracowanie dotyczące leczniczych właściwości liści oliwnych ukazało się w połowie XIX wieku na łamach Pharmaceutical Journal. Autor tekstu, na podstawie własnych obserwacji, przedstawił sposób leczenia gorączki i malarii za pomocą herbaty przygotowanej z liścia oliwnego. Z kolei najnowsze badania dotyczące tego surowca wykazały jego antyseptyczne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwpasożytnicze działanie.

Roślina ta sprawdza się ponadto w terapii cukrzycy, chorób serca, a także schorzeń o podłożu bakteryjnym czy pasożytniczym. Jest również skuteczna w leczeniu zaburzeń pracy tarczycy. Zaleca się ją także osobom o obniżonej odporności albo po przebytej ciężkiej chorobie czy chemioterapii. Co więcej, z pomocą liścia oliwnego można leczyć także choroby skóry, takie jak opryszczka czy grzybica.

Poza działaniem leczniczym, picie herbaty z liścia oliwnego poprawia wygląd. Przy regularnym spożywaniu naparu z tego surowca można liczyć na poprawę stanu cery i spłycenie zmarszczek. Co ciekawe, taka kuracja powoduje również zanik cellulitu.

Oleuropeina znajdująca się w oliwnych liściach to także niezwykle silny przeciwutleniacz zapobiegający starzeniu się tkanek i utlenianiu cholesterolu.

Odgrywa istotną rolę w profilaktyce chorób układu krążenia - wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, obniża ciśnienie krwi, zwiększa jej przepływ w naczyniach wieńcowych.

Skład 1 kapsułki: standaryzowany ekstrakt z liści oliwki Oleaeuropea (Oleae Folium) - 400mg,
otoczka kapsułki - hydroksypropylometyloceluloza 100mg.

Dawkowanie: 1-2 kapsułki dziennie (160 lub 320mg polifenoli)