Soplówka Jeżowata Powiększ obraz

Soplówka Jeżowata

364

Nowy produkt

Soplówka Jeżowata

500 mg 60 kapsułek

Full Spectrum Lion's mane (soplówka jeżowata) - można skutecznie zastosować w profilaktyce następujących chorób:

  • rak żołądka
  • nieżyt żołądka
  • wrzody żołądka
  • wrzody dwunastnicy
  • rak przełyku.
  • zastosowania w leczeniu choroby Alzheimera i Parkinsona

Więcej szczegółów

34,70 zł Brutto

Więcej informacji

Lion's mane to wyjątkowy grzyb - soplówka jeżowata (Hericium erinaceus). Nazwa lwia grzywa (tak przetłumaczymy zwrot "lion's mane") bardzo barwnie opisuje wygląd grzyba który zwłaszcza w starszych okazach soplówki jeżowatej przypomina bardzo grzywę dorosłego lwa.

Soplówka jeżowata ma przede wszystkim bardzo dobry wpływ na nasz układ nerwowy:

- posiada doskonałe właściwości neuroprotekcyjne (badanie dokonane na grupie 50-80'letnich japońskich mężczyzn i kobiet z rozpoznaniem łagodnych zaburzeń poznawczych sugeruje, że lwia grzywa jest doskonała w poprawianiu łagodnych zaburzeń funkcji poznawczych)

- poprawia pamięć oraz funkcje mentalne

- w swoim składzie zawiera aktywne związki które stymulują syntezę NGF (czynnik wzrostu nerwów - który u osób dorosłych jest odpowiedzialny m.in. za właściwą czynność neuronów)

- posiada właściwości immunostymulacyjne

- jest bardzo pomocna w trakcie menopauzy (jak pokazały wyniki badań, soplówka jeżowata poskutkowała w łagodzeniu przypadłości w takich parametrach jak: "koncentracja", "rozdrażnienie" i "niepokój")

- doskonale  wpływa na samopoczucie

Składniki i zastosowanie Hericium w leczeniu i profilaktyce

W grzybach Hericum zaobserwowano sporą obecność potasu, cynku, żelaza, germanu, selenu, fosforu i niewielką ilość sodu. Poza tym znajdują się  w nim wszystkie niezbędne aminokwasy oraz polisacharydy i polipeptydy.

Prof. dr Schnitzler z Uniwersytetu Weihenstephan przywiózł Hericium do Niemiec z Azji, gdzie przez kilka lat wykonywał swoją pracę. Między innymi jego badania dowiodły  niektóre właściwości grzyba znane już z literatury.

Soplówka jeżowata posiada prawdopodobnie spore możliwości w zakresie leczenia układu trawiennego, począwszy od przełyku poprzez żołądek aż do jelita.

Zwyczajowa Medycyna Chińska używa Hericium zwłaszcza przy raku żołądka, nieżycie i wrzodach żołądka, wrzodach dwunastnicy i raku przełyku.

Zgodnie z rezultatami jednego z badań Hericium doskonale sprawdza się w leczeniu pacjentów chorujących na nieżyt żołądka. U 82% chorych stwierdzono spory postęp w zakresie typowych objawów choroby, u 58% odnotowano pełne ustąpienie nieżytu. Przy tym spostrzeżono trwałą odbudowę błony śluzowej żołądka.

Hericium można też  hodować w porównywalny sposób jak Shiitake, Reishi i inne grzyby  w ogrodzie lub na balkonie.

 Zalecane dzienne spożycie wynosi ok. 100 g świeżych grzybów lub analogicznie 10 g grzybów suszonych.

Informacja naukowa

Uniwersytet Techniczny w Monachium

Zgodnie z Tradycyjną Medycyną Chińską wielorakie substancje zawarte w owocniku można skutecznie zastosować w profilaktyce następujących chorób:

rak żołądka
nieżyt żołądka
wrzody żołądka
wrzody dwunastnicy
rak przełyku

(Xu i Wang, 1986), (Zhang, 1989)

Osiągalnym lekarstwem w Chinach są tabletki z koncentratu soku tłoczonego z grzyba, a nadto w sprzedaży są suszone owocniki i toniki, zawierające tłoczony sok. (Yiu, 1989), (Kawagishi, Mizuno)
Grzyb zwany lwią grzywą bądź małpią głową wysoko podnosi odporność organizmu

(ma własności immunostymulujące), działa przeciwzapalnie i przyspiesza gojenie ran.

 Posiada wiele ważnych pierwiastków śladowych (np. Zn, Fe, Se, Ge i in.), minerałów i witamin.

 Jego działanie przynosi rewelacyjne efekty  przy wszelkich problemach z układem trawiennym. Nie są znane żadne efekty uboczne zażywania tego grzyba. (Yiu, 1989)

Niektóre składniki działają stymulująco na czynnik wzrostu nerwów, co dopuszcza możliwość ewentualnego zastosowania w leczeniu choroby Alzheimera.


Skupienie 17 różnych aminokwasów w Hericium, w tym 7 ważnych dla organizmu ludzkiego, jest o 30 – 150% większa w konfrontacji z pieczarką, boczniakiem czy Shiitake. (Eisenhut, 1995), (Zhang, 1989), (Yiu, 1989)
Dlatego też grzyb może być z powodzeniem używany jako wysokowartościowy zamiennik mięsa w diecie wegeteriańskiej. Uniwersytet Techniczny w Monachium, Katedra Warzywnictwa, prowadzi badania cytotoksyczne działanie ekstraktów grzybów na komórki nowotworowe, zwyczajny test sypkiego podłoża z mączki drzewnej i biotechnologiczną produkcję granulatu grzybów w hodowli wgłębnej (kultura wodna). Eksperymenty na cytotoksyczność pokażą, czy granulat wykazuje istnienie ważnych komponentów porównywalnych do tych występujących w owocniku.