White Willow Powiększ obraz

White Willow

354

Nowy produkt

White Willow

Kora Wierzby Białej

400mg 90 kapsułek

Wierzba to roślina, która wykazuje wiele właściwości leczniczych, jednak najbardziej jest znana jako roślinna aspiryna, która obniża gorączkę i zmniejsza stan zapalny. Jakie jeszcze działanie ma wierzba?

Więcej szczegółów

Brak produktów w magazynie

20,70 zł Brutto

Więcej informacji

Poznaj właściwości lecznicze wierzby i zastosowanie produktów z wierzby. Wierzba to roślina, którą od lat wykorzystuje się w medycynie naturalnej. Do celów leczniczych wykorzystuje się kilka gatunków wierzb, m.in.

Surowcem zielarskim jest kora wierzby (Cortex Salicis). Do celów leczniczych korę zbiera się wczesną wiosną, gdy tylko w roślinie ruszą soki (zanim zakwitną liście), pozyskując ją z młodych i giętkich gałązek. Zebraną korę wierzby suszy się w suszarniach naturalnych (można suszyć na słońcu).

Kora wierzby zawiera glukozydy fenolowe (m.in. salicynę oraz salikortynę). Są to odpowiedniki roślinnej aspiryny. Odwary i wywary z kory wierzby działają więc przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwgorączkowo, odkażająco oraz przeciwbakteryjnie. Dlatego są polecane w chorobach gorączkowych, np. w grypie czy przeziębieniu.

Jednak działanie odwarów z kory wierzby jest wolne, ponieważ zawierają znacznie mniej salicylanów, niż leki dostępne w aptekach. Dodatkowo glukozydy fenolowe hamują wytwarzanie prostaglandyn – związków, które są odpowiedzialne za stan zapalne w stawach i mięśniach – w związku z tym stosuje się je w leczeniu schorzeń reumatycznych.

W składzie kory wierzby są również flawonoidy (działają rozkurczająco, moczopędnie i uspokajająco) i garbniki (działają ściągająco, przeciwzapalnie).

Zastosowanie kory wierzby

Wywary i odwary z kory wierzby stosuje się w schorzeniach reumatycznych, w chorobach gorączkowych, w bólach stawów i mięśni, w bólach głowy (także migrenie), nieżytach jelit i w stanach zapalnych przewodu pokarmowego objawiających się np. biegunką.